Uverejnené

Šitá kabelka zo šnúr na šitie – ako na to?

kabelka sita zo spagatov

Pýtate sa, čo a ako sa dá vyrobiť z našich extra pevných bavlnených šnúr na šitie. Jednou z odpovedí je aj táto šitá crossbody kabelka zo šnúr.

Pripravili sme Vám video návod, ako si krok za krokom ušiť takúto kabelku. Ide o veselú letnú crossbody kabelku. Za farebnosť vďačíme dúhovanej niti, ktorú odporúčame skôr skúsenejším šičkám, nakoľko pri kontrastnej niti je vidno každú jednu chybičku. Začiatočníci by mali siahnuť po niti vo farbe špagátu, pri ktorej zanikne nejedna nedokonalosť, ktoré jednoducho k začiatkom patria 😉

Čo budeme potrebovať:

  • akýkoľvek základný šijací stroj s cikcak stehom (čím kvalitnejší a profesionálnejší stroj, tým rýchlejšie sa dá pracovať, ale šiť je možne aj na obyčajných strojoch, len treba pomalšie)
  • nožnice, ihla, meter
  • 5mm extra pevný špagát na šitie VEĽKÁvlna (na 22cm kabelku budeme potrebovať cca 27metrov)
  • niť na šitie
  • kožená pracka
  • 2 karabíny

Pri väčšine šitých projektoch začíname slimáčikom a nie je tomu inak ani v tomto prípade. Slimáčika postupne zväčšujeme šitím cikcakovým stehom, až kým nedosiahneme požadovanú veľkosť.

Malý tip: Na začiatku sa s malým slimáčikom pracuje ťažko. Môžete prešívanie stredu vynechať. Začnite šiť až 2cm od stredu, a keď už Váš kruh bude mať cca 10cm, vrátite sa k stredu. S väčším kruhom sa pod pätkou oveľa lepšie manipuluje.

Keď náš kruh má už cca 23cm, prácu ukončíme a urobíme ešte jeden taký istý. Následne si primeriame, aký by sme chceli bok kabelky. Opäť cikcak stehom zošívame. Na záver urobíme 2 uška na popruh – viď video.

Všetky časti spolu zošijeme (cikcakom).

Popruh

Základ kabelky už máme a pokračujeme s popruhom. Na cca 135cm popruh budeme potrebovať 2 karabíny a asi 4metre našej extra pevnej bavlnenej šnúry na šitie. Šnúru prevlečieme cez očko karabíny. 4 metre si rozdelíme do 3 vrstiev. Šnúru nestriháme na 3 časti, len ju ohneme každých 130 cm. Pri zakončovaní popruhu postupujeme podľa videa a na záver konce prešijeme ručne nenápadnou niťou, aby všetko držalo tak, ako má.

Záver

Na záver už len prišijeme koženú pracku, pripneme popruh a šitá kabelka zo šnúr je na svet 🙂

kabelka sita zo snur

kabelka sita zo spagatov

Sledujte nás pre ďalšie inšpirácie na našom FB IG.