Posted on

Tuniské háčkovanie –>NÁVOD

Ahojte 🙂 !

Pred pár dňami (možno už aj týždňami) som si vyskúšala novú techniku a úplne som sa do nej zamilovala. Tuniské háčkovanie zvládne bez problémov každý, kto vie základy háčkovania alebo štrikovania.

Týmto spôsobom si môžete vyrobiť vankúše, koberce a mňa momentálne stále v hlave máta predstava pufu… Vzoriek je viac- jednoduchšie a zložité (ako všetko 😀 ). Ja som začala s tou úplne základnou, aj tak sa mi páčila asi najviac. Týmto som si splnila ďalšiu vec na mojom zozname a táto je fakt super. Som rada, že som sa na to po polroku prekladania (ešte nevybalených) tuniských háčikov dala 😀 .

Učila som sa to z anglickej knihy ale pre vás tu mám úplne dokonalé video. Nájdeš TU. Jediná moja rada je- NEUŤAHUJTE!

Materiál:
špagát 5mm (cca 250m na vankúš 40x40cm)
–tuniský háčik 8mm
-nožnice a veľkú ihlu

Návod:

Tak a tu je to čisto v každého réžií… pozrite si video a začnite 😀 . Retiazkových očiek si urobte toľko, koľko vám treba na veľkosť vašeho vankúšiku. Naozaj to nie je zložité a zbytočne by som vám tu písala svoje počty. Priznám sa, vôbec som si to nerátala.

Práca sa zo začiatku vlní, zle sa naberajú očká, ale všetko postupom riadkov prestane. Tak sa nevzdávajte…

Môžete si urobiť 2 štvorce a potom ich zháčkovať. Ja som zvolila taký spôsob, aby sa dal vankúšik vybrať a obal oprať- som praktická žena čo už. Takže som si vyrobila obdĺžnik a na zadnej strane prekryla oba konce. Takto sa dá kedykoľvek vnútro vybrať bez akejkoľvek ďalšej práce (páranie, zašívanie).

Ja som celý obdĺžnik ešte obháčkovala krátkymi stĺpikmi a hneď to vyzeralo úplne luxusne! A neskôr sa mi to vďaka tomu ľahko zháčkovávalo. Na zháčkovanie som opäť použila krátky stĺpik.

Tak a to je všetko.

PS: Stalo sa presne to, pred čím varujú baby úplne každého- zle som si vypočítala spotrebu a neskôr som si zobrala rovnakú farbu klbka z inej ŠARŽE! 🙁 Preto má žltý vankúš „efektný“ nežiadaný okraj.

Nezabudnite používať heštegy, aby sme o vás a vašich výrobkoch vedeli! #velkavlna #velkenapady.

Krásny týždeň!