Veľká vlna. Všetky práva vyhradené.
loading

Prestieranie NÁVOD

Ahojte! Dnes som si pre vás pripravila návod na takéto prestierania. Hľadala som možnosti využitia Ribbonu a nebola to ľahká vec. V našich končinách je to menej známy produkt. V zahraničí sa z neho bežne vyrábaju koberce, vankúše, prestierania či dokonca hračky.

Zložením a výzorom Ribbon pripomína špagát. Nemá však vnútornú výplň a tak je plochý ako stužka- od toho je odvodený aj jeho názov.

Ja osobne sa nemôžem zbaviť závislosti na tejto modrej farbe. Rozhodli sme sa ju použiť aj v našom novom byte. Veď k našemu (staro) novému stolu bude dokonalá!

Materiál:

-na 4 prestierania 3 klbká Ribbonu ľubovoľnej farby

-háčik 7mm

-nožnice a veľkú ihlu

NÁVOD:

Začneme si magickým kruhom.

1.riadok: 2RO (počíta sa ako DS), 12DS do magického kruhu

2.riadok: 2RO (počíta sa ako DS), 1DS do toho istého očka, 2DS do každého očka z predchádzajúcej rady= 26DS . Radu končíme PO do prvého DS(RO) v riadku.

3.riadok: 2RO (počíta sa ako DS), 2DS do toho istého očka, *1DS, 2DS do toho istého očka* opakujeme ešte 11 krát= 39DS. Radu končíme PO do prvého DS(RO) v riadku.

4.riadok: 2RO (počíta sa ako DS), 1DS, 2DS do toho istého očka, *2DS, 2DS do toho istého očka* opakujeme ešte 11 krát= 52DS. Radu končíme PO do prvého DS(RO) v riadku.

5.riadok: 2RO (počíta sa ako DS), 2DS, 2DS do toho istého očka, *3DS, 2DS do toho istého očka* opakujeme ešte 11 krát= 65DS. Radu končíme PO do prvého DS(RO) v riadku.

6.riadok: 2RO (počíta sa ako DS), 3DS, 2DS do toho istého očka, *4DS, 2DS do toho istého očka* opakujeme ešte 11 krát= 78DS. Radu končíme PO do prvého DS(RO) v riadku.

7.riadok: 2RO (počíta sa ako DS), 4DS, 2DS do toho istého očka, *5DS, 2DS do toho istého očka* opakujeme ešte 11 krát= 91DS. Radu končíme PO do prvého DS(RO) v riadku.

8.riadok: 1RO (počíta sa ako KS), 1KS do každého DS z predchádzajúcej rady !pracujeme však do opačnej strany, z ľava do prava!.

Vytvorí sa nám tak ozdobný okraj. Radu končíme PO do prvého KS(RO) v riadku. Spravíme 1RO a odstrihneme.

 

Nezabudnite používať heštegy, aby sme o vás a vašich výrobkoch vedeli! #velkavlna #velkenapady

PS: Chybičky a nedokonalosti ešte vylepšujem, tak ma poteší každá pripomienka.:) Pri akýchkoľvek otázkach ma neváhajte kontaktovať- tu v komentári, na INSTAGRAMe alebo FACEBOOKu.

Majte krásny víkend.

Alivlnka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude publikovaná

Veľká vlna. Všetky práva vyhradené. Created by YumeCommerce.