Posted on

Nekonečný farebný koberec NÁVOD

Ahojte 🙂 dúfam, že máte pekný začiatok týždňa. Ak nie, možno vám tento návod aspoň trochu spríjmení deň.

Jediné, čo budete potrebovať, je jedno klbko MULTICOLOR tričkovlny a háčik. Premýšľala som, ako najlepšie ukázať takéto čarovné farebné klbko v akcii a hneď som vedela, že budem robiť koberec. Jeho veľkosť je skutočne flexybilná. Miniete jedno, dve, možno aj tri klbká a stále nebudete mať dosť.

Váš koberec bude úplne jedinečný nakoľko v obchodíku kúpite vždy len jedno klbko z každej farebnej kombinácie. Mne padlo do oka klbko, kde sa kombinujú moje obľúbené vzory- pásiky a bodky. Jednotlivé farebné zmeny som neuzlila, pekne som si navliekla bileu nitku do ihli a zašívala. Stačí si len priložiť oba konce k sebe a pár stehmi to zašiť. Tento spoj sa vám krásne stratí v stĺpiku pri práci.

Je dobré meniť miesta pridávania aby sme zachovali pravidelný okrúhli tvar a nemal koberček rohy. Kľudne to môžete meniť aj každý riadok, ale komu by sa to chcelo počítať však? 🙂 Tak poďme na to.

Žiaľ fotky sa mi nepodarilo pridať, technika ide proti nám. Určite však doplníme.

Materiál:

tričkovlna– všetky možné aj nemožné kombinácie MULTICOLOR

(Kľudne múžete skombinovať jedno klbko MULTICOLOR s nejakým jednofarebným klbom aby ste dosiahli väčší rozmer.)

-háčik 10mm

-nožnice a veľkú ihlu

Skratky:

retiazkové očko- RO

krátky stĺpik- KS

pevné očko- PO

opakovanie- * *

NÁVOD:

Začneme si magickým kruhom.

1.riadok: 1RO (nepočíta sa), 8KS do magického kruhu. (Vlna, ktorú som si vybrala začínala naozaj veľmi hrubou niťou, a tak mi 8 očiek stačilo. V prípade, že sa koberec veľmi vydpúva, začnite s 9KS.) Nespájame s PO ale pokračujeme ďalej do špiráli.

2.riadok: 2KS do prvého KS z predchádzajúcej rady, 2KS do každého očka z predchádzajúcej rady= 16KS . Nespájame s PO ale pokračujeme ďalej do špiráli.

3.riadok: *1KS, 2KS do toho istého očka* opakujeme ešte 7 krát= 24KS. Nespájame s PO ale pokračujeme ďalej do špiráli.

4.riadok: *2KS, 2KS do toho istého očka* opakujeme ešte 7 krát= 32KS. Nespájame s PO ale pokračujeme ďalej do špiráli.

5.riadok: *3KS, 2KS do toho istého očka* opakujeme ešte 7 krát= 40KS. Nespájame s PO ale pokračujeme ďalej do špiráli.

Zmeníme miesto pridávania.

6.riadok: 1KS, 2KS do toho istého očka *4KS, 2KS do toho istého očka* opakujeme ešte 6 krát, 3KS= 48KS. Nespájame s PO ale pokračujeme ďalej do špiráli.

7.riadok: 2KS, 2KS do toho istého očka *5KS, 2KS do toho istého očka* opakujeme ešte 6 krát, 3KS= 56KS. Nespájame s PO ale pokračujeme ďalej do špiráli.

8.riadok: 3KS, 2KS do toho istého očka *6KS, 2KS do toho istého očka* opakujeme ešte 6 krát, 3KS= 64KS. Nespájame s PO ale pokračujeme ďalej do špiráli.

9.riadok: 4KS, 2KS do toho istého očka *7KS, 2KS do toho istého očka* opakujeme ešte 6 krát, 3KS= 72DS. Nespájame s PO ale pokračujeme ďalej do špiráli.

Zmeníme miesto pridávania.

10.riadok: 1KS, 2KS do toho istého očka *8KS, 2KS do toho istého očka* opakujeme ešte 6 krát, 7KS= 80KS. Nespájame s PO ale pokračujeme ďalej do špiráli.

11.riadok: 2KS, 2KS do toho istého očka *9KS, 2KS do toho istého očka* opakujeme ešte 6 krát, 7KS= 88KS. Nespájame s PO ale pokračujeme ďalej do špiráli.

12.riadok: 3KS, 2KS do toho istého očka *10KS, 2KS do toho istého očka* opakujeme ešte 6 krát, 7KS= 96KS. Nespájame s PO ale pokračujeme ďalej do špiráli.

13.riadok: 4KS, 2KS do toho istého očka *11KS, 2KS do toho istého očka* opakujeme ešte 6 krát, 7KS= 104KS. Nespájame s PO ale pokračujeme ďalej do špiráli.

14.riadok: 5KS, 2KS do toho istého očka *12KS, 2KS do toho istého očka* opakujeme ešte 6 krát, 7KS= 112KS. Nespájame s PO ale pokračujeme ďalej do špiráli.

Zmeníme miesto pridávania.

15.riadok: *2KS do toho istého očka, 13KS* opakujeme ešte 7 krát= 120KS. Spojíme PO.

Ja som sa rozhodla urobiť aj taký opicky pevnejší okraj. Koberček tak vyzerá úhladnejšie. Presne mi to vyšlo z jedného klbka. Pamätajte však, že každá z nás pracuje inak a tak môže byť spotreba odlišná od mojej.

16.riadok: RO okolo každého KS z predchádzajúcej rady. Pracujeme veľmi voľne, neuťahujeme. Ak to nejde, vezmite si kľudne väčší háčik.

Koberček ukončíme a zašijeme koniec. No čo, je jedinečný rovnako ako to klbko?! 🙂

Nezabudnite používať heštegy, aby sme o vás a vašich výrobkoch vedeli! #velkavlna #velkenapady.

Majte sa krásne.

Alivlnka