Posted on Jeden komentár

Koberec- NÁVOD

Ahojte :). Hlásim sa z postele a choroba ma donútila napísať vám sem konečne niečo nové. Často sa zaujímate o koberce, voláte, píšete dievčatám. Tak som sa rozhodla, spraviť pre vás jednoduchý návod na základný koberček.

Tento je určený do detskej izby, použila som nejaké farebné zbytky a skombinovala som ich s najnovšími farbami z obchodíku. Trošku som sa nechala uniesť a vznilkol extrémne farebný doplnok, ktorý urobí rasť každej malej slečne!

Farby si môžete prispôsobiť, určite by bol krásny aj jednofarebný. Veľkosť je tiež individuálna, viete skončiť skor, ale kľudne môžete pokračovať až k obludným rozmerom. Môj koberec meria 90cm bez strapcov. S nimi to je približne 110cm. Ja milujem strapce asi všade :D. Samozrejme, nie viac ako pásiky…

Materiál:

tričkovlna– ja som použila po jednom klbu z HEATHER, BLUE MIST a GREY, malý zbytok PISTACHIO, SALMON a RAW

(Na tento koberec budete potrebovať približne 3 celé klbká. Ja som minula celé klbo GREY a z HEATHER a BLUE MIST mi ešte zostalo.)

-háčik 10mm

-nožnice a veľkú ihlu

Skratky:

retiazkové očko- RO

dlhý stĺpik- DS

pevné očko- PO

opakovanie- * *

NÁVOD:

Začneme si magickým kruhom s farbou PISTACHIO.

1.riadok: 1RO (nepočíta sa), 12DS do magického kruhu.

2.riadok: 2RO (počíta sa ako DS), 1DS do toho istého očka, 2DS do každého očka z predchádzajúcej rady= 24DS . Radu končíme PO do prvého DS(RO) v riadku.

3.riadok: 2RO (počíta sa ako DS), 2DS do následujúceho očka, *1DS, 2DS do toho istého očka* opakujeme ešte 10 krát= 36DS. Radu končíme PO do prvého DS(RO) v riadku.

ZMENA FARBY- HEATHER (viď. TIP)

4.riadok: 2RO (počíta sa ako DS), 1DS, 2DS do toho istého očka, *2DS, 2DS do toho istého očka* opakujeme ešte 10 krát= 48DS. Radu končíme PO do prvého DS(RO) v riadku.

5.riadok: 2RO (počíta sa ako DS), 2DS, 2DS do toho istého očka, *3DS, 2DS do toho istého očka* opakujeme ešte 10 krát= 60DS. Radu končíme PO do prvého DS(RO) v riadku.

6.riadok: 2RO (počíta sa ako DS), 3DS, 2DS do toho istého očka, *4DS, 2DS do toho istého očka* opakujeme ešte 10 krát= 72DS. Radu končíme PO do prvého DS(RO) v riadku.

7.riadok: 2RO (počíta sa ako DS), 4DS, 2DS do toho istého očka, *5DS, 2DS do toho istého očka* opakujeme ešte 10 krát= 84DS. Radu končíme PO do prvého DS(RO) v riadku.

ZMENA FARBY- RAW (viď. TIP)

8.riadok: 2RO (počíta sa ako DS), 5DS, 2KS do toho istého očka, *6DS, 2DS do toho istého očka* opakujeme ešte 10 krát= 96DS. Radu končíme PO do prvého DS(RO) v riadku.

ZMENA FARBY- BLUE MIST (viď. TIP)

9.riadok: 2RO (počíta sa ako DS), 6DS, 2DS do toho istého očka, *7DS, 2DS do toho istého očka* opakujeme ešte 10 krát= 108DS. Radu končíme PO do prvého DS(RO) v riadku.

10.riadok: 2RO (počíta sa ako DS), 7DS, 2DS do toho istého očka, *8DS, 2DS do toho istého očka* opakujeme ešte 10 krát= 120DS. Radu končíme PO do prvého DS(RO) v riadku.

ZMENA FARBY- HEATHER (viď. TIP)

11.riadok: 2RO (počíta sa ako DS), 8DS, 2DS do toho istého očka, *9DS, 2DS do toho istého očka* opakujeme ešte 10 krát= 132DS. Radu končíme PO do prvého DS(RO) v riadku.

ZMENA FARBY- GREY (viď. TIP)

12.riadok: 2RO (počíta sa ako DS), 9DS, 2DS do toho istého očka, *10DS, 2DS do toho istého očka* opakujeme ešte 10 krát= 144DS. Radu končíme PO do prvého DS(RO) v riadku.

13.riadok: 2RO (počíta sa ako DS), 10DS, 2DS do toho istého očka, *11DS, 2DS do toho istého očka* opakujeme ešte 10 krát= 156DS. Radu končíme PO do prvého DS(RO) v riadku.

14.riadok: 2RO (počíta sa ako DS), 5DS, 2DS do toho istého očka, *12DS, 2DS do toho istého očka* opakujeme ešte 10 krát, 7DS= 168DS. Radu končíme PO do prvého DS(RO) v riadku. (Zmena miesta kde pridávame zaručí, že koberec bude mať okrúhli tvar (niekedy treba zmeniť aj 2-3 rady).)

Náš koberec je hotový!

ZMENA FARBY- SALMON

15.riadok: okolo celého 6. riadku PO- okolo DS.

ZMENA FARBY- BLUE MIST

16.riadok: okolo celého 12. riadku PO- okolo DS.

No a nakoniec ešte pridáme strapce. Ja soms i pomohla kartónom s dĺžkou 11cm. Šnúrky by mali mať tak 20-22cm. Budeme ich potrebovať presne toľko, koľko bolo očiek v poslednej rade- v mojom prípade 168.

Začneme ich pripevňovať jeden po druhom len do zadného očka. Tak ako je to na fotke.

Nezabúdajte však, že spotreba na strapce je dosť veľká. Koberec je hotový a už ho stačí len zašiť a nájsť mu čestné miesto :).

Nezabudnite používať heštegy, aby sme o vás a vašich výrobkoch vedeli! #velkavlna #velkenapady.

Krásny víked!

Alivlna

1 thought on “Koberec- NÁVOD

  1. Krásne. Môžte mi poradiť koľko potrebujem trickovlny na jednoduchý koberec rozmerov 150 x 250 cm? Ďakujem

Nie je možné pridávať komentáre.