Posted on

Háčkovaná kabelka z TINY špagátu –>NÁVOD

final TINY labella

Táto kabelka je spojením všetkých našich noviniek- popruhy a TINY (3mm) špagát. Celé to neskutočne kričí letom. Stačí si vybrať farbu klbka a vzor popruhu. 🙂

Materiál:
špagát 3mm (200m)
popruh
háčik 6mm
-nožnice a veľkú ihlu
Skratky:
retiazkové očko- RO
krátky stĺpik- KS
pevné očko- PO
opakovanie- * *

NÁVOD:

Začneme si retiazkou- spravíme si 39 očiek.

1.riadok: do 2. RO od háčika urobíme KS, do každého očka retiazky urobíme po 1KS= 38KS (+prvé očko). Teraz budeme pokračovať z druhej strany očiek a preháčkujeme sa až na začiatok ku prvému RO- pozri TIP. Spolu je to 76KS+prvé RO (nepočíta sa). Nespájame s PO ale pokračujeme ďalej do špirály. Označime si posledné očko aby sme vedeli kde nám končí rada.

2.-21. riadok: !picháme len do zadnej polky očka! do každého KS z predchádzajúcej rady 1KS. (Stále doooooooooookoooooola 😀 ) =76ks v každom riadku.

22. riadok: 12KS, 13RO- vynecháme 13KS, 12KS, 2KS cez kovové kruhy !cez celé očko nie len cez zadnú časť!, 12KS, 13RO- vynecháme 13KS, 12KS, 2KS cez kovové kruhy= 78 (26RO+ 52KS) to znamená, že sme si požičali 2KS z novej rady. Toto je teraz nový začiatok riadku.

23.-24.riadok !picháme len do zadnej polky očka! do každého KS z predchádzajúcej rady 1KS.=76KS

25. riadok: RO do kazdého KS, keď prídeme k rúčkam RO robíme okolo celých dvoch riadkov nad otvorom, jedna rúčka= 15RO (treba dávať pozor, aby sa pekne ukladal špagát, nemusí sa to podariť na prvý krát).

 

Spolu 80RO. Prácu ukoncíme a konic zašijeme,

 

Na dotvorenie kabelky môžeme pridať strapce a šnúrky na zapínanie. A leto môže začať!

 

 
Nezabudnite používať heštegy, aby sme o vás a vašich výrobkoch vedeli! #velkavlna #velkenapady.
Krásny víked!
 

Nezabudnite používať heštegy, aby sme o vás a vašich výrobkoch vedeli! #velkavlna #velkenapady.

Krásny víked!