Posted on

Alivlnka

Ahojte milí a tvoriví ľudia :)!

Hlásim sa ja – Alivlnka. Tento blogový priestor si budem deliť s babami. Dostala som možnosť podeliť sa s vami o svoje myšlienky, ale čo je hlavné, budem pre vás fotiť a písať návody.

Ako prvé by ste o mne mali vedieť, že som veľmi tvrdohlavá. Teda skôr by som to nazvala, že mám svoju hlavu a rada si idem po svojom. Ako to asi v praxi vyzerá? Dostane sa ku mne nejaká inšpirácia – napríklad pri návšteve zubára. V hlave mi začne prebiehať proces čo a ako. Zistím, že internet je plný podobných už hotových nápadov a dokonca už aj návod niekto napísal. A čo ja urobím? Chytím klbko a háčik, a bez ladu a skladu začnem počítať očká. Celý čas počúvam svoju intuíciu. Chyba. Za ten čas som už mohla pochopiť, že žiaden šiesty zmysel nemám. A tak páram. A počítam. A páram. Toto je moja tajná zbraň. Vytrvalosť.

Aj keď som vo svojej podstate nervák, svoju prácu vždy dokončím. Je to taká divná kombinácia. Ja s háčikom na sedačke, páram to už 3-krát, slzy zúfalstva, samozrejme aj moja povestná desaťminútovka, kedy chŕlim lávu okolo seba a stále mám nutkanie nevzdať to. Toto všetko je daň za môj osobitý „freestyle“ pri háčkovaní. (Praktizujem to aj v iných odvetviach ako napríklad varenie alebo písanie semestrálok, ale o tom možno neskôr.)
Ďalšia z mojich predností je, že sa mi nechce učiť, takže celé skúškové budem pre vás vymýšľať a fotiť. Samozrejme počítať a párať.

Milujem modrú a sivú farbu. Zatiaľ sa mi im darí vyhýbať a mám doma len jeden (!) modrý špagát. Nedalo sa mu odolať, veď pozrite sami.

Mojim najvernejším pomocníkom a fanúšikom v jednom je Emil. Päťročný kocúr britskej modrej. Čistý aristokrat, ktorý systematicky ničí len tie potrebné/drahé/posledné klbká a náramne sa na tom zabáva. Avšak ako správny Brit, správa sa vlažne až odmerane. Ja však viem, že keď spomalene žmurkne, v žalúdku mu práve vybuchli konfety.

Nejdem vám tu skladať novoročné sľuby kedy uzrie svetlo sveta prvý návod. Sama to neviem. Fotky mám, dokonalé počty očiek tiež. No asi si počkám na ten deň, keď sa budem musieť naozaj učiť a mne sa do toho tak nebude chcieť, že pojdem radšej písať návod. Najlepšie fungujem pod tlakom, tak prečo to nevyužiť.

Veľkú vlnu doma mám. Veľké nápady v hlave tiež. Baby môžu byť spokojné, lebo ma touto myšlienkou úplne nakazili.

Lúčim sa s vami do doby skúškovej a zatiaľ nacvičujte krátke a dlhé stĺpiky. Môžete ma sledovať na FACEBOOKU a INSTAGRAME.

Vaša Alivlnka