Sme rodáci z Trenčína, partička zanietených, tvorivých jedincov, ktorým chýbali na trhu kvalitné, dostupné a hlavne SLOVENSKÉ klbká špagátovej vlny.

Zobrali sme situáciu do vlastných rúk, spojili sme sily a výsledkom sú naše klbká, ktoré nájdete na našich stránkach.

Všetky klbká sa vyrábajú na Slovensku v Pezinku, kde aktuálne žijeme. Každý z nás ma na starosti inú časť výrobného procesu a postupne Vám všetko priblížime.

Špagáty “VEĽKAvlna” zatiaľ vyrábame v dvoch základných hrúbkach a to 5MM a 3MM. Myslíme si, že nami ponúkané klbká spĺňajú vysokú kvalitu  a veríme, že si ich zamilujete, tak isto ako my. Sme presvedčení, že špagáty sú dostatočne pevné a zároveň dostatočne jemné na to, aby sa s nimi dobre pracovalo. Podarilo sa nám nakombinovať nitky tak, aby si finálne výrobky vedeli zachovať a držať svoj tvar aj po dlhšom čase.

Keďže sa predaju špagátovej vlny venujeme už nejaký čas, naše špagáty sme navrhovali tak, aby sme vedeli vyhovieť potrebám zákazníkov. Počúvame čo máte radi, z čoho radi vyrábate a čo potrebujete. Najťažšie pre nás bolo skĺbiť vláčnosť, hebkosť a tuhosť finálnej podoby šnúry. Radi by sme vyhoveli najväčšiemu počtu z Vás. Vyrábame preto dva základné typy v 5mm hrúbke špagátu a voláme ich PEVNOSŤ a JEMNOSŤ.

5MM PEVNOSŤ – sú špagáty, tvorené bavlnenými niťami z regenerovanej bavlny, ktoré vytvoria tunel – ktorý je plnený PES vláknom. Odporúčame ich na pevné projekty, ako sú košíky, koberce, dekorácie, práca s nimi je príjemná, nie sú drsné.

5MM JEMNOSŤ – sú špagáty tvorené bavlnenými niťami z regenerovanej bavlny, ktoré vytvoria tunel – ktorý je plnený bavlnenými niťami. Odporúčame ich pre tých, ktorí majú radi prácu s jemnejším špagátom, ktorý síce drží tvar, ale vo finálnej podobe je mäkší na dotyk a ohyb a práca s ním je taktiež príjemná, lebo nie je drsný.

Máme pre Vás aj doplňujúce informácie, ktoré nájdete už v každej kategórii špagátu 3MM, 5MM alebo 9MM. Pripravený je bližší popis, o pevnosti, tuhosti, váhe, dĺžke, hrúbke, tak aby ste si vedeli vhodne vybrať pre Vaše aktuálne potreby.

Sme na Slovensku a preto by sme radi používali názvy pre kategórie, farby  tak, aby boli pre našu krajinu typické a veríme aj dúfame, že sa nám to  podarilo.

Potešíme sa Vašim spätným väzbám, ktoré nás budú posúvať ďalej.

Značku Lovely Cotton, budeme zrejme vypúšťať z ponuky, ale postupne, kým dovyrábame farby, na ktoré ste boli zvyknutí.

Značku BOBBINY plánujeme zatiaľ v ponuke ponechať.

Príjemné tvorenie.